Ashley School Staff - School Year 2018/2019

 

Headteacher - RICHARD DUNNE  Designated Safeguarding Lead email: head@ashley.surrey.sch.uk

Deputy Head - JACKIE STEVENS     email:  deputyhead@ashley.surrey.sch.uk

Assistant Head - TIFFANY HOLDER email: tholder@ashley.surrey.sch.uk

SENDCo - MAGGIE REBBECK  (Deputy DSL)  email: mrebbeck@ashley.surrey.sch.uk

Designated teacher for looked-after and previously looked-after children 

Year Class Teacher Teaching Assistants
Reception Rabbit Katy Luxford (EYFS Leader) Josie Woollen
Reception Hedgehog Jenny Cookman    Helen Holt
Reception Squirrel Helen Spencer  / Sammy Harrison Annie Fagihi (HLTA)
Year 1 Butterfly Bryony Gardiner (Yr 1 Leader) Libby Mitchell
Year 1 Frog Gemma Sargeant / Rosie Osborne Shellie Bradford (HLTA)
Year 1 Dragonfly Sarah Beresford Lisa Pledger
Year 2 Fox Juliet Rayner (KS1 Phase Leader) Jenny Nunn
Year 2 Otter Sonja Holden / Claire Goodfellow Cheryl Kalbassi
Year 2 Badger Sonia Berglund  Prescille Perrin
Year 3 Skylark Yolanda Ready (Yr 3 Leader) Soyeon Shin
Year 3 Robin Tash Morgan / Sammy Harrison Clare Heavens (HLTA)
Year 3 Woodpecker Lisa Atkinson  / Sammy Harrison Clare Attwood-Smith
Year 4 Kingfisher Gill Hood Catrin Rides
Year 4 Swan Charlee Higginson Joanne Hart (HLTA, DDSL) 
Year 5 Kestrel Lou Athersuch (KS2 Phase Leader, Deputy DSL) Ruth Bardel (HLTA)
Year 5 Owl Sophie Drew Lisa Davidian
Year 6 Hawk Joanna Tingle Deborah Lovekin
Year 6 Eagle Georgia Orchin  Fiona Roberts
Louise Dorman

 

 

Special Needs:
Co-ordinator

Maggie Rebbeck  (Deputy DSL)  email: mrebbeck@ashley.surrey.sch.uk

Designated teacher for looked-after and previously looked-after children 

Assistants
Angela Wood
Alix Pratt
Cara Paladorio
Christine Paddon
Deborah Lovekin
Delia Spencer
Dylan Crawford
Fiona Roberts
Helen Holt
Inma Triano
Jackie Kean
Jenna Caswell
Karen De Quincey
Karen Glands
Kayleigh Silva
Kim Salmon
Kylie Porter
Melissa Ince
Neil Grace
Nichola Vesey
Pauline Povah
Sarah Griffin
Tanya Deller
Wendy Pockett
Will Wan

 

 

 

One to One Tutor Alyson Vermeulen
ICT Technician Sylvia Lambart

 

Office/Administration Team

 

Trust Business Manager Gill Farmer
Office Manager Jackie Harker
Administrative Assistant Enrica Mattioli 
Administrative Assistant Ewa Woznicka
Finance Officer Fiona Britnell
Administrative Assistant Lisa Castiglione

 

 

Premises Manager Mark Herbert
Growing Darryl Leggett

 

Extended School Care Angela Wood
Tanya Deller
Kylie Porter 
Virginija Petruskeviciene 
Karen De Quincey
Nikki Vesey
Sandra Mills
Lunchtime Supervisors Kylie Porter
Jennifer Chandler
Clare Heavens
Tanya Deller
Cheryl Kalbassi
Alison Gault
Alix Pratt
Catrin RIdes
Sarah Lickford
Inma Triano
Nicola Vesey
Lisa Davidian
Fiona Roberts
Ruth Bardel

 

Catering Georgia
Mandy Harfleet
Jafrin
Julia
Priscille
Yvonne
Lju